Sorry, no posts matched your criteria.

راهنمای انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت

۲۳ دی ۱۳۹۵
آموزش
۱,۸۴۲ بازدید
بدون نظر

راهنمای انتخاب دامین مناسب برای سایت

چگونگی انتخاب نام دامین مناسب برای وبسایت

انتخاب یک نام مناسب برای دامین بسیار مهم و کلیدی می باشد بطوری اگر این انتخاب درست و بجا باشد در کسب و کار شما می تواند بسیار مفید بوده ، این آدرس به برندی برای سایت شما تبدیل شده و کسب و کار شما را رونق بخشد و در مقابل هم اگر این انتخاب غلط باشد نتیجه عکس خواهد بود.بنابراین انتخاب یک نام مناسب در ابتدای کار بسیار مهم است.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه انتخاب درست یک نام دامنه برای وبسایت آشنا کنیم.

شاید در ابتدا انتخاب یک نام مناسب کمی پر استرس و سخت باشد اما با خواندن توصیه های زیر این انتخاب تا حد زیادی برای شما آسان خواهد شد.

۱٫انتخاب پسوند دامنه .com یا .ir

امروزه پسوندهای متعددی برای ثبت دامنه وجود دارد اما اگر توجه کرده باشید بسیاری از سایت های موفق و مفید اینترنتی از پسوند .com یا .ir استفاده می کنند که در حال حاضر این دو دامنه در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در ذهن کاربران به نحوی نقش بسته است . البته دامنه های زیاد دیگری با پسوندهای جدید وجود دارند مانند : pizza .photography .blog که هنوز به طور کامل در بین وبمسترها جا نیافتاده و در بین کاربران غریب به نظر میرسد.اما توصیه ما این است که از یک دامین با پسوند .com یا .ir استفاده کنید.

۲٫از کلمه کلیدی در آدرس سایت خود استفاده کنید

کلمه کلیدی نقش بسیار مهمی را در آدرس یک سایت ایفا می کند و به نوعی به موتورهای جستجو می فهماند که زمینه فعالیت سایت شما چه چیزی است.با تولید محتوای با کیفیت و رابط کاربری خوب ، این کلمه کلیدی می تواند شما را در نتایج جستجوی گوگل در رتبه های بالاتری قرار دهد.

شاید پیدا کردن آدرسی که شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد بسیار کم باشد اما میتوانید با زیرکی خاصی و انتخاب کلمه مناسبی برای پسوند یا پیشوند آدرس سایت ، به آدرس مورد نظر خود دست یابید.

۳٫ آدرس سایت خود را کوتاه انتخاب کنید

درست است که وجود کلمه کلیدی در آدرس سایت مهم است اما نگذارید که آدرس سایت طولانی شود.بهتر این است که یک نام کوتاه و به یاد ماندنی استفاده کنید .

انتخاب یک دامین با ۱۵ کاراکتر میتواند ایده خوبی باشد.معمولا دامین های طولانی ، به خاطر آوردن آنها توسط کاربران سخت و همچنین نوشتن آدرس های طولانی توسط کاربران خسته کننده می باشد.

بنابراین تا میتوانید از آدرس کوتاه برای دامین خود استفاده کنید.

۴٫از نامی استفاده کنید که تلفظ و هجی کردن آن آسان باشد

هنگام اشتراگ گذاری و معرفی آدرس سایت خود به دیگران باید آدرس طوری باشد که هم تلفط و هم هجی کردن آن برای فرد شنونده آسان باشد.

۵٫از نامی منحصر به فرد و قابل برند شدن استفاده کنید

نام دامین سایت شما باید منحصر به فرد باشد تا در ذهن کاربر نقش ببندد.برای این کار میتوانید در سایت های هم زمینه با فعالیت شما جستجو کرده و نام مناسب را انتخاب کنید.

این نکته را هم مورد توجه قرار داده که از نام های تجاری شرکت های دیگر و نام سایت های دیگر برای سایت خود استفاده نکنید که این کار به نحوی موجب رشد و معرفی شدن بیشتر سایت کپی شونده می شود.

همچنین نامی را انتخاب کنید که تبدیل به برندی برای کسب و کار و سایت شما شود.یک نام قابل برند شدن باید منحصر به فرد ، جذاب و به یادماندنی باشد.به عنوان مثال ادرس DigiKala.com بسیار مناسب تر از این آدرس است KharidLavazemeDigital.com

۶٫ از خط فاصله (-) در آدرس دامین خودداری کنید

تا حد ممکن از خط فاصله در نام دامین خود خودداری کنید زیرا این کار معمولا باعث اسپم شناخته شدن سایت توسط موتورهای جستجو خواهد بود که مسلما شما نمیخواهید این اتفاق برای سایتتان رخ دهد.

خط فاصله معمولا باعث غلط املایی توسط کاربران میشود.و اگر سایتی که شما با خط فاصله ثبت کرده اید ، این آدرس بدون خط فاصله هم وجود داشته باشد هنگام فراموش کردن خط فاصله کاربران به سایت دیگری ارجاع داده می شوند.

۷٫ از نام دامین با کلمات تکراری خودداری کنید

از کلمات تکراری در آدرس دامنه خود خودداری کنید زیرا به دلیل نوشتار غلط املایی ، کاربر از نوشتن دوباره آدرس اجتناب کرده و از بازدید سایت شما منصرف شود که این کار باعث افت بازدید و ترافیک سایت شما می شود به عنوان مثال در این آدرس WordPresssetup.com کلمه S سه بار تکرار شده به همین دلیل امکان غلط املایی افزایش پیدا کرده و کاربر از نوشتن چند باره آدرس خودداری کرده و بیخیال سایت شما می شود.

۸٫ از کلمات جامع و هم موضوع با زمینه کار خود استفاده کنید

از کلمات جامع و فراگیر برای آدرس دامین خود استفاده کنید زیرا آدرس دامین این ذهنیت را در بازدیدکننده به وجود می آورد که موضوع اصلی این سایت در چه مورد است .

به عنوان مثال در آدرس سایت ما taklearn.ir از کلمه جامع learn و پیشوند tak استفاده شده که منظور از آموزشی بودن سایت در هر زمینه ای می باشد اما اگر این آدرس به صورت wplearn می بود زمینه کار تنها به wordpress محدود میشد و این ذهنیت در کاربران به وجود می آمد که زمینه اصلی فعالیت سایت در مورد آموزش وردپرس هست.

با در نظر گرفتن این نکات کلیدی که خدمت شما کاربران عزیز عرض شد شما میتوانید از این پس دامین های مناسب و خوب برای خود ثبت کنید.

بهترین مکان برای ثبت دامین و هاست

و اما بعد از در نظر گرفتن این نکات ، دامین خود را در کجا ثبت کنیم البته برای این کار سایت های بسیار زیادی وجود دارد که پیشنهاد ما میهن وب هاست هست به دلیل کیفیت و پشتیبانی خوب و قیمت های مناسب.

 با مراجعه به آدرس زیر اقدام به ثبت دامین خود کنید

میهن وب هاست

اطلاعات دانلود:

لینک های دانلود: