Sorry, no posts matched your criteria.

آموزش کامل تغییر آدرس سایت و مطالب وردپرس با افزونه Search & Replace

۴ فروردین ۱۳۹۵
آموزش های وردپرس , پلاگین های رایگان
۲,۱۴۹ بازدید
بدون نظر

آموزش کامل تغییر آدرس سایت و مطالب وردپرس با افزونه Search & Replace

برخی مواقع به هر دلیلی ممکن است شما مجبور به تغییر آدرس سایت وردپرسی خودتون باشید دلایلی از قبیل از دسترس خارج شدن سایت یا تغییر برند سایت یا …

بنابراین شما باید آدرس اصلی سایت و مطالب رو به آدرس جدید تغییر بدهید.راه های زیادی برای تغییر آدرس سایت وجود داره که یکی از راحت ترین و سریع ترین راه ها استفاده از پلاگین یا افزونه رایگان search and replace وردپرس می باشد.

پس از ثبت آدرس جدید برای سایت و پس از ست کردن DNS های دامنه جدید با سرور سایت متوجه خواهید شد که همه چیز بهم ریخته است و تقریبا هیچکدام از آدرس های سایت شما با دامنه جدید قابل استفاده نیستند و همه چیز با آدرس های قبلی لود می شود.دلیل این مشکل این است که شما فقط آدرس سایت را عوض کرده و تغییری در تنظیمات آدرس سایت و مطالب وردپرس انجام نداده اید.

آموزش کامل تغییر آدرس سایت و مطالب وردپرس با افزونه Search & Replace

خوب در ابتدا باید آدرس کلی سایت را از دامنه قبلی به دامنه جدید تغییر دهیم. به نظر من راحت ترین راه استفاده از فایل wp-config.php می باشد. برای این کار این فایل که در فولدر اصلی وردپرس قرار دارد را پیدا کنید. سپس کد زیر را درون آن قرار دهید و فایل را ذخیره نمایید.

define('RELOCATE',true);

حال آدرس جدید سایت را در مرورگر باز کنید, خواهید دید که سایت و پنل مدیریت وردپرس با آدرس جدید ست شده و باز می شوند. پس از انجام این کار حتما این تکه کد را حذف یا کلمه false را به true تغییر دهید و فایل را ذخیره کنید.

خوب تا اینجای کار ما توانستیم آدرس جدید را برای بخش مدیریت و بخش های وسیعی از سایت تغییر دهیم. اما هنوز مشکلی وجود دارد و آن هم وجود آدرس های قدیمی در پست ها می باشد. برای رفع این مشکل هم می توانیم از افزونه Search and Replace استفاده کنیم. ابتدا این افزونه را نصب و فعال کنید سپس به مسیر ابزار ها » Search & Replace مراجعه کنید.

آموزش کامل تغییر آدرس سایت و مطالب وردپرس با افزونه Search & Replace

در این صفحه در بخش Replace Domain/URL دو فیلد وجود دارد در فیلد Search for آدرس قدیمی سایت را وارد کنید و در فیلد Replaced with آدرس جدید را وارد کنیدسپس روی دکمه Do Search & Replace کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شوند.

اطلاعات دانلود:

حجم فایل: 60 کیلوبایت

رمز فایل: www.taklearn.ir

لینک های دانلود: