Sorry, no posts matched your criteria.

چگونه یک سایت را بهینه سازی کنیم؟؟

۱۵ تیر ۱۳۹۱
بهینه سازی سایت , بهینه سازی قالب , شبکه های اجتماعی , گوگل وبمستر تولز
۱,۶۴۳ بازدید
بدون نظر

http://www.taklearn.ir/wp-content/uploads/2012/07/how-to-optimize-a-site.jpg

من به عنوان یه وبلاگ نویس و بهینه ساز سایت تو خیلی از سایت های فارسی و انگلیسی مقاله هایی در مورد بهینه سازی سایت خوندم اما هیچ وقت مقاله هایی که در اون سایت ها منتشر میشد کامل نبود و همیشه مجبور بودم چیزهایی که در اون مقاله ها برام نامفهوم بود رو باز هم در سایت های دیگه جستجو کنم و بخونم اما بازم به نتیجه مطلوب نمیرسیدم.

من به عنوان یه وبلاگ نویس و بهینه ساز سایت تو خیلی از سایت های فارسی و انگلیسی مقاله هایی در مورد سایت خوندم اما هیچ وقت مقاله هایی که در اون سایت ها منتشر میشد کامل نبود و همیشه مجبور بودم چیزهایی که در اون مقاله ها برام نامفهوم بود رو باز هم در سایت های دیگه جستجو کنم و بخونم اما بازم به نتیجه مطلوب نمیرسیدم.

با خودم فکر کردم من که این همه مقاله رو خوندم چطوره با یه سری از مدیران همون سایت ها وارد بحث و گفت و گو بشم.با این کار خیلی چیزها یاد گرفتم.( البته ۲ سال طول کشید )

 

امروز به این فکر میکردم که خودم مقاله های ناقص سایت های دیگه رو کامل کنم و در تک لرن منتشر کنم.از امروز مقاله های زیادی در رابطه با در تک لرن منتشر میشه و امیدوارم که شما دوستان با خوندن مقاله های محمد حسن فرخی در تک لرن به مشکل برنخورید و یه راست برید سر بهینه سازی سایت یا وبلاگتون.خوب دیگه بریم سر اصل مطلب . این هم بگم که من سایت هایی رو بهینه سازی کردم و به نتیجه هم رسیدم و از این طریق کار هم میکنم . پس بهتره فکر نکنید به عنوان یه فرد کم تجربه توی اینترنت درباره بهینه سازی سایت مینویسم :دی

 

تو این مقاله به راه های بهینه سازی و اینکه اصلا سایت یا وبلاگمون رو باید برای کجاها و چه کسانی بهینه سازی کنیم صحبت میکنم و در مقاله های بعد بیشتر به هر مورد میپردازم.

بهینه سازی سایت متشکل از راه کارهایی برای و در نهایت افزایش محبوبیت در بین کاربران است. در زیر مهمترین راه کارها رو میبینیم :

 

۱٫ اعم از گوگل , یاهو , بینگ و … ( = )

http://www.taklearn.ir/wp-content/uploads/2012/07/search-engine-optimization.jpg

 

متاسفانه این مورد در بین سایت ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته و باعث کاهش سرعت پیشرفت وبمستران میشود.البته این مورد مهمترین مورد است اما در صورتی که همه موارد بهینه سازی سایت را رعایت کنید باعث رشد چشمگیری در آمار و موفقیت در اینترنت خواهید بود.

 

گوگل به عنوان قوی ترین موتور جستجو در کره ی زمین و همچنین به عنوان پربازدیدترین سایت بازدید خیلی زیادی به سایت ها میرساند.به طوری که بر اساس آمارها ۸۰ درصد کاربران سایت ها از گوگل وارد میشوند.یاهو , بینگ و دیگر موتورهای جستجو با این که جهانی شدند و از بازدید بالایی برخوردارند باز هم نتوانستند جلوی پیشرفت غول جستجوگر اینترنت را بگیرند و خیلی در بهینه سازی و محبوبیت سایت نقش بسزایی ندارند حتی در بیشتر موارد نیز دیده شده که نتایج این موتورهای جستجو کاملا همانند نتایج گوگل است و اینها از گوگل پیروی میکنند. ( همیشه اینطور نیست !!! )

 

البته یاهو بیشتر به عنوان یک سایت خبری و گروه های ایمیلی و همچنین سرویس ایمیل رایگان و چت به این قدرت رسیده است.یاهو فقط به عنوان یک سایت ارائه دهنده خدمات رایگان گروه ایمیلی میتواند در افزایش بازدید به شما کمک کند.

 

بهینه سازی برای بینگ اصلا سخت نیست و فقط کافیست تا شما سایتتان را برای گوگل بهینه سازی کنید تا خود به خود در نتایج بینگ هم ظاهر شوید.اما یک خورده کارهایی برای وبمستر تولز بینگ وجود دارد که با انجام آنها سایت شما زودتر در نتایج بینگ حضور پیدا میکند.در آینده به این خورده کارها در یک پست به صورت مفصل میپردازم.

 

۲٫ ( Content Optimization For The User )

http://www.taklearn.ir/wp-content/uploads/2012/07/content-optimization-for-the-user.jpg

 

این مورد واقعا مورد بسیار بسیار مهمی است و در صورت رعایت اصولی این مورد میتواند حتی از بهینه سازی برای موتورهای جستجو هم موثرتر باشد.در تک لرن تمام موردها به صورت مفصل آموزش داده خواهد شد و با خواندن مقاله های آینده تک لرن میتوانید به راحتی سایتتان را به طور کامل بهینه سازی کنید.

 

بهینه سازی محتوا یعنی آسان سازی استفاده از سایت توسط کاربر و همچنین مفید و پر محتوا بودن سایت ، به طوری که باید کاری کنید که کاربر وقتی از موتور جستجو وارد سایت شما شد اینقدر سایت پرمحتوایی داشته باشید که دفعه بعد اسم سایت شما را جستجو کرده و یا مستقیما به سایت شما مراجعه کند.خود من به شخصه به عنوان یک کاربر اینترنتی وقتی وارد سایتی میشوم که محتوای بسیار مفیدی داشته باشد تمام مقاله های آن سایت رو میخونم و دفعه بعد هم مستقیما به همون سایت مراجعه میکنم.

 

۳٫ ( Site Optimization Of The Social Networking )

http://www.taklearn.ir/wp-content/uploads/2012/07/site-optimization-of-the-social-networking.jpg

 

این مورد میتونه خیلی موثر باشه اما خوب میشه گفت خیلی وقتگیره و احتیاج به صبر و حوصله ی زیادی داره.اما باز هم این مورد تاکید میشه و در تک لرن به صورت مفصل در موردش صحبت میکنم.

 

۴٫ افزایش محبوبیت ( همکاری ) سایت در بین سایت های هم موضوع یا هم زبان ( این مورد در بین سایت هایی که هم زبان هم نباشند هم جواب میده )

http://www.taklearn.ir/wp-content/uploads/2012/07/corporration-with-sites.jpg

 

این مورد کاملا مشخص است و راهکارهای راحت و آسان و در قبال نتیجه ی خیلی خوبی دارد و پیشنهاد میکنم به هیچ وجه این مورد مهم و حیاتی را از قلم نندازید.منظور از محبوبیت در بین سایتها اینه که با هم همکاری داشته باشند.برای مثال دو تا سایت گرافیکی در ضمینه گرافیک با هم همکاری کنند و در سایتهای همدیگه پست مهمان ارسال کنند.( در پست های آینده در مورد مزایای پست مهمان هم صحبت میکنم ) با این کار کاربران هر دو سایت از سایت های مقابل بازدید میکنند و از محتوای اونها استفاده میکنند.این مورد حتی در سایت ها با زبانهای متفاوت هم جواب میده اما درد سرش زیاده با این حال در پست های بعدی در موردش بیشتر مینویسم.

 

۵٫ بهینه سازی عکس ها برای کاربران و موتورهای جستجو ( Image Optimization For The User and Search Engine )

http://www.taklearn.ir/wp-content/uploads/2012/07/image-optimization-for-the-user-and-search-engine.jpg

 

بهینه سازی عکس ها توی موتور جستجوی گوگل همیشه سخت تر از بهینه سازی متن بوده و تقریبا هیچ سایتی به صورت مفصل در موردش توضیح نداده ( من که ندیدم :دی ) این موضوع برمیگرده به یه سری اتریبیوت های تگ Img مثل اتریبیوت Alt . ( در یک پست هم در مورد تگ ها و اتریبیوت ها توضیح میدم )
خوب ! امیدوارم که این پست تا حدی به دردتون خورده باشه.در پست های آینده چیزهای بیشتر و جالب تری رو مینویسم پس منتظر پست های بعد باشید.

به همین خوشمزگی = تک لرن

اطلاعات دانلود:

لینک های دانلود: